Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za październik
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
Settlers, Cannon Fodder, Superfrog, Civilization, Dune II: Battle for Arrakis... MOJA PIERWSZA PIĄTKA :D
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Skiba, post #1

cholera zapomnialem zaglosowac
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@HOŁDYS, post #2

Ooo, przekleństwo ! Brzydkie słowo na "ch", ojoj, znając gwałtowne reakcje adminów będzie ban. Pewnie taki jak bilet, miesięczny.
Co do Top10, nie ma najmniejszego sensu głosować, ciągle to samo. Jakby na Amigę zupełnie nie było innych gier.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #3

Jeśli nie głosowałeś to nie masz co marudzić. Widać jest jakaś grupa osób która głosuje na te akurat gry. Zbierz antygrupę i jazda, ja mogę obiecać że będę głosował na Ambermoona na 1. miejscu, a dalsze miejsca różnie (z tym że nie SF i nie Settlers).
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@madman15, post #4

Są tysiące innych gier, a Ci grają w to samo. Ciekawe czy w innych dziedzinach postępują podobnie ? Czy również każdego dnia/tygodnia/miesiąca żrą to samo ? Czy może również każdego dnia/tygodnia/miesiąca wykonują tę samą pracę ? A może każdego dnia/tygodnia/miesiąca słuchają tej samej muzyki ? Zapewne również czytają te same książki. Gratuluję
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #5

Może po prostu tak lubią? Pamiętają te gry z dawnych czasów, może w nie już nie grają - niemniej Settlers to gra bardzo dobra, Dune 2 to przełom, inne gry są po prostu dobre.
Zakładając że nie głosowałeś - być może każdego dnia/tygodnia/miesiąca masz wszystko głęboko gdzieś? Gratuluję.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@madman15, post #6

Top10 nie ma sensu, skoro fanatyczna większość głosuje na te same tytuły. Szkoda, że są tak krótkowzroczni i nie sięgną po coś nowego.
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #3

Są ludzie którzy nie głosują chociaż mogą, ale za to narzekają jak inni głosują ahahahh :)



[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #7

Podpowiedziałem ci co zrobić żeby to się zmieniło. Wykaż nieco inwencji :)
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #7

No to trzeba zrobić większość z mniejszości :) Ja głosowałem i gier z pozycji 1-4 nie typowałem.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
Różnica między miejscem trzecim, które zajęła gra Superfrog to prawie 50 punktów.


Ooo, jest dobrze. OK
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@madman15, post #4

Skoro będziesz głosował na Ambermoona na 1. miejscu, to może Ty wiesz jak ukończyć grę? :) Obecnie jestem na Księżycu i nie wiem co dalej mam zrobić. Dokładnie znajduję się chyba na etapie komnat z szyframi albo już nawet po nim. Tak dawno w to grałem, że nawet dokładnie nie pamiętam, na czym skończyłem. :)
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Dawi, post #12

No niestety, ja póki co znalazłem statek który leci na księżyc, od miesiąca nie gram tylko kończę pracę magisterską. O ile obronię to powrócę do gry.
Ostatni raz jak grałem to chyba też na księżycu skończyłem niestety.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Dawi, post #12

Jeżeli znasz niemiecki, spróbuj tutaj poszukać pomocy.
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #7

A zauważyłeś, że:

1. Nie zawsze to, co nowe znaczy lepsze.
2. Zwróć uwagę na dyskusję pod tą wiadomością - ludzie dyskutują o "Ambermoon", grze z tego co pamiętam z 1993 roku i nadal ich to wciąga. Czy chcesz im tego zabronić w imię tego, że Twoim zdaniem to jest krótkowzroczność?

Zdarzają się osoby głosujące na nowe tytuły i niektóre pozycje nawet wysoko wskakują, ale magnes retro jest jednak potężny i dlatego właśnie te gry nie mogą się przebić. Moim zdaniem naiwnością jest sądzić, że osoby które wyrosły w latach 80-90 i które nadal tkwią przy Amidze, nagle przestaną grać w klasyczne tytuły. Na tym portalu jest nadal potężna grupa osób, które są raczej biernymi gośćmi, ale tkwią przy klasyku jako hobby. Ich nie interesuje AmigaOS 4, Sam, X1000, MorphOS, Mac. Ich interesuje "Superfrog", którą mogą odpalić dziecku lub "The Settlers" w którą mogą przyciupać jesiennymi wieczorami. Czy nazwiesz ich krótkowzrocznymi fanatykami? Przecież im tego nie zabronisz, że lubią to, co lubią. Moim zdaniem krótkowzroczne i naiwne jest Twoje myślenie, że sądzisz iż możesz w ludziach zabić ducha retro.
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #14

@madman15: Życzę Ci, żeby ukończenie pracy oraz jej obrona okazała się łatwiejsza niż ukończenie Ambermoona... ;)

@mailman: Chyba aż tak nie zależy mi na ukończeniu tej gry... :) Tzn. mój niemiecki jest na tyle podstawowy, że musiałbym nieźle mordować się z tym tekstem. Ale dzięki za linka, jak kiedyś będę się ostro nudził, to może się zmobilizuję i do niego powrócę. :)

Swoją drogą to marzę sobie zobaczyć, jak kończy się Ambermoon. Nawet, jeśli jest to jakiś mierny obrazek... :) No chyba, że ktoś, kto przeszedł grę popsuje mi zabawę i napisze w komentarzu, jak kończy się Ambermoon. :D Ale pewnie któregoś dnia zacznę kogoś prosić o to, żeby mi powiedział. :D

Kiedyś w ACS w dwóch numerach ukazała się solucja tej gry, niestety skończyła się na etapie komnat i szyfrów, a i to nie było wyjaśnione do końca. Narobili smaków i tyle... :) Potem dorwałem inną solucję gdzieś w Internecie, z tego co pamiętam okazało się, że i ona nie wystarczyła, żeby grę ukończyć. Zdaje się kiedyś Solo Kazuki wysłał mi swoje save'y, ale jakoś nigdy się nimi nie zająłem... I tak gry do dzisiaj nie skończyłem. Nie jestem ogromnym fanem RPG, ale z amigowych tutułów, z którymi miałem styczność, Ambermoon jest najdłuższy i budzi mój swego rodzaju podziw...



Ostatnia edycja: 01.11.10 18:09:04

Ostatnia edycja: 01.11.10 18:20:13
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Dawi, post #16

Praca jest ukończona. Obrona pojutrze. :) Teraz będzie trudniejszy etap - znalezienie pracy zarobkowej. Ale to tyle jeśli chodzi o OT.
A jeśli chodzi o Ambermoona - http://eab.abime.net/showthread.php?t=28336&highlight=ambermoon , możesz przestudiować i zapytać. Dodatkowo są tam łatki na grę, likwidują uciążliwe bugi. No i administrator Thalion Webshrine się tam wypowiada, wiem że ma lub miał solucję po angielsku ale coś nie chce lub nie może/nie ma czasu jej umieścić.
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@madman15, post #17

Dzięki za linka, ten jest mi bardziej przyjazny. :)

Powodzenia na obronie, a życzenia w takim razie trochę zmienię: niech znalezienie pracy zarobkowej nie okaże się tak trudne jak przejście czwartego świata Ruff'n'Tumble. :D
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@cacodemon666, post #7

Pozwól że zacytuję buraka:

Nikt tu z Tobą nie będzie o niczym rozmawiał.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@pampers, post #19

Pampers: ostrzeżenie.

Proszę również kolejne osoby, aby uważały co napiszą.
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #15

Zdarzają się osoby głosujące na nowe tytuły i niektóre pozycje nawet wysoko wskakują, ale magnes retro jest jednak potężny i dlatego właśnie te gry nie mogą się przebić. Moim zdaniem naiwnością jest sądzić, że osoby które wyrosły w latach 80-90 i które nadal tkwią przy Amidze, nagle przestaną grać w klasyczne tytuły. Na tym portalu jest nadal potężna grupa osób, które są raczej biernymi gośćmi, ale tkwią przy klasyku jako hobby. Ich nie interesuje AmigaOS 4, Sam, X1000, MorphOS, Mac. Ich interesuje "Superfrog", którą mogą odpalić dziecku lub "The Settlers" w którą mogą przyciupać jesiennymi wieczorami. Czy nazwiesz ich krótkowzrocznymi fanatykami? Przecież im tego nie zabronisz, że lubią to, co lubią. Moim zdaniem krótkowzroczne i naiwne jest Twoje myślenie, że sądzisz iż możesz w ludziach zabić ducha retro.



w 100% się z Tobą zgadzam :)
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
To ja polecę LOCOMOTION jako świetną grę logiczo-zręcznościową. Można spędzić przy niej masę czasu. Może kiedyś zostanie doceniona i doczeka się miejsca na liście. Działa na A500/1200.
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Deftronic/..., post #22

Na liście jest każda gra na którą ktoś zagłosował. Oddaj głos na Locomotion - będzie w zestawieniu.
Sam chyba w to grałem.
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Deftronic/..., post #22

Locomotion to super gierka tylko te przestawianie zwrotnic na czas bardzo mnie stresuje a dodam, że nie powinno bo skończyłem USRK (urządzenia sterowania ruchem kolejowym). :P Za ta muzyka po wczytaniu gry rewelacja (Przekonałeś mnie zagłosuję na LOCOMOTION). :)
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@madman15, post #23

Kiedyś zagłosowałem parę razy (m.in. na Locomotion) starając się gry inne, mnie popularne ale wcale nie gorsze. No ale niestety nie przebiły się. Fenomenu Settlers nie rozumiem - dla mnie gra jest beznadziejna, chociaż jak na A500 świetnie zrobiona. Przy okazji - jak ktoś zagrywa się w DUNE 2:

http://sourceforge.net/projects/dunelegacy/

LEON: Super! No to ja też w takim razie zagłosuję na listę no i Locomotion. :)

Ostatnia edycja: 01.11.10 19:34:23

Ostatnia edycja: 01.11.10 19:34:50
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@madman15, post #23

Lista składa się z dwóch części: zestawienia miesięcznego i wszech czasów. Zestawienie miesięczne opiera się na tym, na co głosowano w danym miesiącu. Suma uzbieranych w miesiącu punktów wędruje do zestawienia wszech czasów. Czyli im więcej osób zagłosuje w miesiącu, tym większa szansa, że gra zdobędzie dużo punktów i w miesięcznym zestawieniu wysoko zajdzie. Teraz tylko konsekwentne działanie co miesiąc może sprawić, że np. wyniki w tabeli wszech czasów się zmienią.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #20

Dzięki, spodziewałem się tego. Ale nie usiedzę spokojnie widząc jak ludzie pomiatający ppa nagle przyłażą tutaj i robią burdel.
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Deftronic/..., post #25

Gdyby nie edytor to pewnie dawno o The Settlers bym zapomniał - a tak: LONG LIVE THE KING! ;)
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
Mnie cieszy wysoka pozycja Breathless, mimo iż jakiś Sciera z PSX Extreme zmieszał ją z błotem to uważam ją za najlepszą grę FPS na Amisie ("natywną" - nie liczę portów typu Doom czy Quake)
Dziwi mnie niska pozycja Hired Guns.

Ostatnia edycja: 01.11.10 20:17:08
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #15

Nigdy nawet nie pomyślałem o "zabijaniu ducha retro" ! Sam jestem pasjonatem starych gier nie tylko na Amigę, ale na praktycznie każdą platformę. Jednakże kolejny miesiąc okupowany przez te same gry po prostu nudzi. Wiemy, że Superfrog jest fajny, The Settlers cudny, Dune II wspaniałe, a Civilization legendarne. Po co to jednak powtarzać co miesiąc ? Dajcie propozycje innych fajnych gier, są ich przecież tysiące, a nie ciągle te same. Bierny gość odwiedzający ppa pomyśli sobie, że jest tylko 10 gier na Amigę, które są godne uwagi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem